top of page
Kraków i okolice – zabytki z listy UNESCO - 5 dni

Aktywne zwiedzanie

Wycieczka do Krakowa i okolic - zwiedzanie jednego z najciekawszych regionów Polski i Europy.
Zobaczymy aż 4 miejsca z listy UNESCO, w tym dwa: Stare Miasto w Krakowie i Kopalnia soli w Wieliczce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 1978 r., czyli jako jedne z pierwszych 12 obiektów na świecie.

1 dzień

Przylot do Krakowa, transfer do hotelu, spacer po Starym Mieście, czas wolny.

 

2 dzień

Kraków - na Starym Mieście zwiedzimy najważniejsze zabytki Krakowa: Rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Bramę Floriańską, Barbakan, Pałac Biskupi, Uniwersytet Jagielloński, jeden z najstarszych w Europie, kościół Franciszkanów, kościół uniwersytecki Św. Anny i wiele innych zabytków.

Zwiedzamy wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą. Jest to najważniejsze historycznie i kulturalnie miejsce w Polsce. Zamek był przez wieki siedzibą Królów Polski, obecnie stał się jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów. W podziemiach Katedry na Wawelu znajdują się Groby Królewskie – miejsce spoczynku królów, książąt i bohaterów narodowych.

 

3 dzień

Auschwitz – Birkenau ( Oświęcim) – największy nazistowski obóz koncentracyjny w czasie II wojny światowej, miejsce zagłady około 1,5 mln ludzi z 28 krajów w tym około 1 mln Żydów. Miejsce wpisane na listę UNESCO.

 

Wadowice – miasto w którym urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież.

 

Kalwaria Zebrzydowska – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium wpisane jest na listę UNESCO.

4 dzień

Kopalnia soli w Wieliczce – w litych skałach solnych wydrążono ponad 2000 komór, wiele z nich jest pięknie zdobionych, największe wrażenie robi Kaplica Św. Kingi. Trasa turystyczna to 3,5 km, a czas zwiedzania 3 godziny. Kopalnia wpisana na listę UNESCO.

Odwiedzimy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, bogato zdobione mozaikami ojca Marko Rupnika i położone obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

 

Kazimierz – obecnie dzielnica Krakowa, stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Spacerujemy po dzielnicy, pozostałością po mieszkających tu Żydach są synagogi (Stara, Remuh, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka).

5 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie opactwa Benedyktynów w Tyńcu pod Krakowem. Jest to najstarszy istniejący klasztor w Polsce o prawie tysiącletniej historii. Transfer na lotnisko w Krakowie.

bottom of page