top of page
Szlakiem Świętych - polskie zabytki i sanktuaria - 8 dni

Aktywne zwiedzanie, uczestnictwo w nabożeństwach

W trakcie tej wycieczki odwiedzimy miejsca związane ze Św. Siostrą Faustyną takie jak Głogowiec, Świnice Warckie, Łagiewniki, Św. Janem Pawłem II: Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, najważniejsze sanktuaria Polskie w Częstochowie, Krakowie, Licheniu, zwiedzimy zabytkowe miejsca z listy UNESCO: zamek w Malborku, Stare Miasto w Warszawie, Toruniu, Krakowie, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, park pielgrzymkowy w Kalwarii Zebrzydowskiej i kopalnię soli w Wieliczce.

Dzień 1
Wycieczka po Warszawie, zwiedzanie obejmuje: Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO), Trakt Królewski (Zamek Królewski, kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Uniwersytet), Park Łazienkowski - jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie i Pałac Kultury i Nauki.
Stare miasto, jest najstarszą częścią Warszawy i sercem stolicy, założone w XIII wieku, podczas II wojny światowej zniszczone w 90%, obecnie w całości odbudowane.
Pałac Kultury i Nauki przez wiele lat był najbardziej kontrowersyjnym budynkiem w Warszawie. Wzniesiony w 1955, jako prezent od Związku Radzieckiego dla mieszkańców Polski, jest ciągle najwyższym budynkiem w Warszawie.


Dzień 2

Przejazd do Malborka. Zwiedzamy największą gotycką twierdzę w Europie (wpisana na listę UNESCO). Krzyżacy rozpoczęli budowę w 1274 roku, a w 1309 wielki mistrz Zygfryd von Feuchtwangen przeniósł stolicę zakonu krzyżackiego z Wenecji do Malborka. Zamek w Malborku zajmuje ponad 20 ha, zwiedza się go przez około 3 godziny. Stałych wystaw jest tu bardzo dużo, m.in. bursztynów, zbroi, broni, znalezisk archeologicznych itp. Przejazd do Gdańska.

 

Dzień 3
Gdańsk jedno z najpiękniejszych miast Polski.
Zwiedzanie rozpoczynamy od starego Miasta, ul. Długa, Mariacka, Piwna, Zielona brama, złota brama, Ratusz Żuraw, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Kościół Mariacki, następnie Brama Stoczni Gdańskiej i Plac Trzech Krzyży z pomnikiem Poległych Stoczniowców.

 

Dzień 4
Przejazd do Torunia – zwiedzanie miasta, zabytkowy średniowieczny zespół miejski jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie (wpisany na listę UNESCO).
Oglądamy zabytki: Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Spichlerz, Katedra Świętojańska (w której wisi największy w Polsce średniowieczny dzwon), Brama Klasztorna, Kościół Mariacki, ruiny zamku krzyżackiego. Na koniec zakupy pamiątek np. słynnych pierników toruńskich.
Przejazd do Lichenia
Odwiedzamy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, oddane do użytku w 2004 roku, po dziesięciu latach prac. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie – długość 139 m, szerokość 77 m, wysokość do 141m. Światło wpada do wnętrza przez tyle okien, ile jest dni w roku – 365, a wejść do środka można przez tyle drzwi, ile rok ma tygodni – 52. Do kościoła prowadzą 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 tys. wiernych.

 

Dzień 5
Po śniadaniu jedziemy do wioski Głogowiec gdzie zwiedzamy dom urodzin Św. Siostry Faustyny, a w sąsiednich Świnicach Warckich jej kościół parafialny gdzie była ochrzczona i miała pierwsze widzenie.
Udajemy się do Częstochowy duchowej stolicy Polski, zwiedzamy Jasną Górę, jedno z największych sanktuariów Maryjnych w Europie. Co roku pielgrzymuje tu około 5 mln ludzi z Polski i całego świata. Idziemy śladami pielgrzymów podziwiając ikonę Czarnej Madonny w klasztorze ojców Paulinów, możliwość osobistej modlitwy. Nocleg w Krakowie.

 

Dzień 6
Wycieczka śladami Jana Pawła II po Starym Mieście, gdzie zobaczymy kilkanaście najważniejszych zabytków Krakowa i miejsc związanych z polskim Papieżem, w tym Rynek z sukiennicami i Kościołem Mariackim, Pałac Biskupi, Uniwersytet Jagielloński, jeden z najstarszych w Europie, gdzie studiował Karol Wojtyła, późniejszy papież, kościół Franciszkanów, kościół uniwersytecki Św. Anny i wiele innych zabytków.

Zwiedzamy wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą. Jest to najważniejsze historycznie i kulturalnie miejsce w Polsce. Zamek był przez wieki siedzibą Królów Polski, obecnie stał się jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów. W podziemiach Katedry na Wawelu znajdują się Groby Królewskie – miejsce spoczynku królów, książąt i bohaterów narodowych.Kazimierz – obecnie dzielnica Krakowa, stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Spacerujemy po dzielnicy, pozostałością po mieszkających tu Żydach są synagogi (Stara, Remuh, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka).

 

Dzień 7
Auschwitz – Birkenau – największy nazistowski obóz koncentracyjny w czasie II wojny światowej, miejsce zagłady około 1,5 mln ludzi z 28 krajów w tym około 1 mln Żydów. Miejsce wpisane na listę UNESCO.
Wadowice – miasto w którym urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież. Zwiedzamy muzeum w domu rodzinnym Św. Jana Pawła II i nowoczesną multimedialną wystawę.
Kalwaria Zebrzydowska – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium wpisane jest na listę UNESCO. 

 

Dzień 8

Zwiedzamy bogato zdobione mozaikami ojca Marko Rupnika Centrum „Nie lękajcie się, które konsekrował Jan Paweł II , a następnie położone obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i klasztor w którym żyła św. Siostra Faustyna.
Kopalnia soli w Wieliczce – w litych skałach solnych wydrążono ponad 2000 komór, wiele z nich jest pięknie zdobionych, największe wrażenie robi Kaplica Św. Kingi. Trasa turystyczna to 3,5 km, a czas zwiedzania 3 godziny. Kopalnia wpisana na listę UNESCO.


 

bottom of page