
Zabytki i sanktuaria Krakowa i okolic - 5 dni
Aktywne zwiedzanie, uczestnictwo w nabożeństwach
W ramach tego programu zwiedzamy jeden z najciekawszych regionów Polski i Europy. Bardzo wiele miejsc na tym terenie jest powiązanych z życiem i działalnością św. Jana Pawła II, a także św. Siostrą Faustyną i ideą Bożego Miłosierdzia.
Zobaczymy aż 4 miejsca z listy UNESCO, w tym dwa: Stare Miasto w Krakowie i Kopalnia soli w Wieliczce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa w 1978 r., czyli jako jedne z pierwszych 12 obiektów na świecie.

1 dzień
Przylot do Krakowa, transfer do hotelu, spacer po Starym Mieście, czas wolny.
2 dzień
Wycieczka śladami Jana Pawła II po Starym Mieście, gdzie zobaczymy kilkanaście najważniejszych zabytków Krakowa i miejsc związanych z polskim Papieżem, w tym Rynek z sukiennicami i Kościołem Mariackim, Pałac Biskupi, Uniwersytet Jagielloński, jeden z najstarszych w Europie, gdzie studiował Karol Wojtyła, późniejszy papież, kościół Franciszkanów, kościół uniwersytecki Św. Anny i wiele innych zabytków.
Wawel. Zwiedzamy wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą. Jest to najważniejsze historycznie i kulturalnie miejsce w Polsce. Zamek był przez wieki siedzibą Królów Polski, obecnie stał się jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów. W podziemiach Katedry na Wawelu znajdują się Groby Królewskie – miejsce spoczynku królów, książąt i bohaterów narodowych.
Kazimierz – obecnie dzielnica Krakowa, stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Spacerujemy po dzielnicy, pozostałością po mieszkających tu Żydach są synagogi (Stara, Remuh, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka), odwiedzamy jedną z nich.
3 dzień
Auschwitz – Birkenau ( Oświęcim )– największy nazistowski obóz koncentracyjny w czasie II wojny światowej, miejsce zagłady około 1,5 mln ludzi z 28 krajów w tym około 1 mln Żydów. Miejsce wpisane na listę UNESCO.
Wadowice – miasto w którym urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież. Zwiedzamy muzeum w domu rodzinnym Św. Jana Pawła II i nowoczesną multimedialną wystawę.
Kalwaria Zebrzydowska – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium wpisane jest na listę UNESCO.
4 dzień
Kopalnia soli w Wieliczce – w litych skałach solnych wydrążono ponad 2000 komór, wiele z nich jest pięknie zdobionych, największe wrażenie robi Kaplica Św. Kingi. Trasa turystyczna to 3,5 km, a czas zwiedzania 3 godziny. Kopalnia wpisana na listę UNESCO.
Centrum JPII Łagiewniki „Nie lękajcie się”, bogato zdobione mozaikami ojca Marko Rupnika, następnie położone obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i klasztor w którym żyła św. Siostra Faustyna. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00.
5 dzień
Zwiedzanie opactwa Benedyktynów w Tyńcu pod Krakowem. Jest to najstarszy istniejący klasztor w Polsce o prawie tysiącletniej historii. Transfer na lotnisko w Krakowie.