top of page
Śladami Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II - polskie sanktuaria i zabytki - 10 dni

Zwiedzanie, uczestnictwo w nabożeństwach i wypoczynek 

W trakcie tej pielgrzymki odwiedzimy miejsca związane ze Św. Siostrą Faustyną takie jak Głogowiec -miejsce narodzin, Płock – pierwsze objawienie, Łagiewniki – miejsce spoczynku, najważniejsze sanktuaria Polskie w Częstochowie, Krakowie, Niepokalanowie, Licheniu, zwiedzimy zabytkowe miejsca z listy UNESCO: Stare Miasto w Warszawie, Toruniu, Krakowie, obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, park pielgrzymkowy w Kalwarii Zebrzydowskiej, drewniany zabytkowy kościół w Dębnie i kopalnię soli w Wieliczce. Odpoczniemy w najsłynniejszym polskim kurorcie górskim w Zakopanym, zobaczymy zamki, skansen i wiele innych.

Dzień 1

Wycieczka po Warszawie, zwiedzanie obejmuje: Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO), Trakt Królewski (Zamek Królewski, kolumna Zygmunta, Pałac Prezydencki, Uniwersytet), Park Łazienkowski - jeden z najpiękniejszych zespołów pałacowo-ogrodowych w Europie i Pałac Kultury i Nauki.

Stare miasto, jest najstarszą częścią Warszawy i sercem stolicy, założone w XIII wieku, podczas II wojny światowej zniszczone w 90%, obecnie w całości odbudowane.

Pałac Kultury i Nauki przez wiele lat był najbardziej kontrowersyjnym budynkiem w Warszawie. Wzniesiony w 1955, jako prezent od Związku Radzieckiego dla mieszkańców Polski, jest ciągle najwyższym budynkiem w Warszawie.

Dzień 2

Niepokalanów – franciszkański klasztor – sanktuarium założone przez Św. Maksymiliana Kolbego. Zobaczymy ciekawe muzeum poświęcone życiu Św. Maksymiliana i historii Niepokalanowa.

Żelazowa Wola znajduje się godzinę jazdy z Warszawy. Przyjeżdża tu bardzo wielu turystów i melomanów z całego świata. To tutaj urodził się Fryderyk Chopin, obecnie jest tu park i muzeum poświęcone wielkiemu kompozytorowi.

Płock - to jedno z najstarszych polskich miast, urokliwie położony na wysokim brzegu Wisły. Spacerując po Wzgórzach Tumskich zobaczymy romańską katedrę. Odwiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie 22.02.1931 roku siostra Faustyna Kowalska miała pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego. Przejazd do Torunia.

Dzień 3

Toruń – zwiedzanie miasta, zabytkowy średniowieczny zespół miejski jest jednym z najpiękniejszych i najcenniejszych architektonicznie miejsc w Europie (wpisany na listę UNESCO).

Oglądamy zabytki: Ratusz Staromiejski, pomnik i dom Mikołaja Kopernika, Krzywa Wieża, Spichlerz, Katedra Świętojańska (w której wisi największy w Polsce średniowieczny dzwon), Brama Klasztorna, Kościół Mariacki, ruiny zamku krzyżackiego. Na koniec zakupy pamiątek np. słynnych pierników toruńskich.

Przejazd do Lichenia

Odwiedzamy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, oddane do użytku w 2004 roku, po dziesięciu latach prac. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie – długość 139 m, szerokość 77 m, wysokość do 141m. Światło wpada do wnętrza przez tyle okien, ile jest dni w roku – 365, a wejść do środka można przez tyle drzwi, ile rok ma tygodni – 52. Do kościoła prowadzą 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 tys. wiernych.

Dzień 4

Po śniadaniu jedziemy do wioski Głogowiec gdzie zwiedzamy dom urodzin Św. Siostry Faustyny, a w sąsiednich Świnicach Warckich jej kościół parafialny gdzie była ochrzczona i miała pierwsze widzenie.

Udajemy się do Częstochowy duchowej stolicy Polski, zwiedzamy Jasną Górę, jedno z największych sanktuariów Maryjnych w Europie. Co roku pielgrzymuje tu około 5 mln ludzi z Polski i całego świata. Idziemy śladami pielgrzymów podziwiając ikonę Czarnej Madonny w klasztorze ojców Paulinów, możliwość osobistej modlitwy. Przejazd do Krakowa.

Dzień 5

Zwiedzamy Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, bogato zdobione mozaikami ojca Marko Rupnika, następnie położone obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i klasztor w którym żyła św. Siostra Faustyna.

Wycieczka śladami Jana Pawła II po Starym Mieście, gdzie zobaczymy kilkanaście najważniejszych zabytków Krakowa i miejsc związanych z polskim Papieżem, w tym Rynek z sukiennicami i Kościołem Mariackim, Pałac Biskupi, Uniwersytet Jagielloński, jeden z najstarszych w Europie, gdzie studiował Karol Wojtyła, późniejszy papież, kościół Franciszkanów, kościół uniwersytecki Św. Anny i wiele innych zabytków.

Kopalnia soli w Wieliczce – w litych skałach solnych wydrążono ponad 2000 komór, wiele z nich jest pięknie zdobionych, największe wrażenie robi Kaplica Św. Kingi. Trasa turystyczna to 3,5 km, a czas zwiedzania 3 godziny. Kopalnia wpisana na listę UNESCO.

Dzień 6

Auschwitz – Birkenau – największy nazistowski obóz koncentracyjny w czasie II wojny światowej, miejsce zagłady około 1,5 mln ludzi z 28 krajów w tym około 1 mln Żydów. Miejsce wpisane na listę UNESCO.

Wadowice – miasto w którym urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież. Zwiedzamy muzeum w domu rodzinnym Św. Jana Pawła II i nowoczesną multimedialną wystawę.

Kalwaria Zebrzydowska – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Sanktuarium wpisane jest na listę UNESCO.

Dzień 7

Zwiedzamy wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą. Jest to najważniejsze historycznie i kulturalnie miejsce w Polsce. Zamek był przez wieki siedzibą Królów Polski, obecnie stał się jednym z najczęściej odwiedzanych muzeów. W podziemiach Katedry na Wawelu znajdują się Groby Królewskie – miejsce spoczynku królów, książąt i bohaterów narodowych.

Kazimierz – obecnie dzielnica Krakowa, stanowi jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych, przez wiele wieków był miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Spacerujemy po dzielnicy, pozostałością po mieszkających tu Żydach są synagogi (Stara, Remuh, Wysoka, Poppera, Kupa, Izaaka).

Dzień 8

Wyjazd do Zakopanego. Po drodze zwiedzamy stary drewniany kościółek gotycki z XV w. w Dębnie (wpisany na listę UNESCO)

Zakopane położone jest u stóp najwyższych polskich gór Tatr, jego Symbolem jest „styl Zakopiański”, który doskonale harmonizuje z krajobrazem gór.

Wjeżdżamy kolejką linową na Kasprowy Wierch, w przypadku niesprzyjającej pogody kolejką linowo-torową na Gubałówkę. Odwiedzamy sanktuarium Maryjne na Krzeptówkach i Willę koliba – Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Powrót przez zabytkową wieś Chochołów do Krakowa.

Dzień 9

Jedziemy z Krakowa szlakiem Orlich Gniazd (zamków obronnych wybudowanych w średniowieczu przez Króla Kazimierza Wielkiego). Pierwszy z nich to renesansowy zamek w Pieskowej Skale. I sąsiadująca z nim niezwykła 20 metrowa skała „Maczuga Herkulesa”.

Następnie zwiedzamy ruiny zamku w Ogrodzieńcu połączone z fantastycznymi skałkami wapiennymi.

Kielce - w pobliżu miasta zwiedzamy ciekawy skansen „Muzeum Wsi Kieleckiej”. Jest to jeden z większych skansenów w Polsce, oglądamy zabytkowe chałupy, karczmę, szkołę, dworek szlachecki. Przejazd do Warszawy.

Dzień 10

Warszawa. Zwiedzanie wybranego muzeum. Czas wolny.

bottom of page